Co można wyciąć laserowo w sklejce?

Co można wyciąć laserowo w sklejce?
Co można wyciąć laserowo w sklejce?

Opanowanie obsługi lasera zrewolucjonizowało wiele gałęzi przemysłu. Wiązka laserowa ma wystarczającą moc, aby szybko i precyzyjnie przeprowadzić najbardziej skomplikowane cięcia. Jednym z zastosowań cięć laserowych jest wycinanie w sklejce.

Każdy zaprojektowany przez klienta wzór wykona firma zajmująca się cięciem sklejki laserem.

Fachowcy przygotują wzór do druku i w ten sposób kontur zostanie wycięty ze sklejki precyzyjnie, bez żadnych pomyłek, z zachowaniem ostrości krawędzi. Każdy projekt zostanie dopasowany do potrzeb zamawiającego. Możliwe jest też grawerowanie na powierzchni sklejki wybranych wzorów.

Dla najlepszych efektów ważne jest, by do grawerowania wybrać sklejkę o jak najbardziej jednolitym kolorze i strukturze. Fornir powinien być klejony żywicą mocznikowo – formaldehydową lub białym klejem. Dzięki takiemu klejeniu sklejka jest najbardziej wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne tworzywem do grawerowania i wycinania skomplikowanych kształtów.

Grawery i cięcia wykonuje się za pomocą wyrzynarki laserowej CO2. Dzięki precyzji wykonania wyrzynarki podbiły rynek jako narzędzia do wycinania w sklejce. Doskonale radzą sobie też z innymi materiałami, jak płyta HDF i MDF, płyta wiórowa, plexi i korek. Taka wszechstronność daje nieograniczone możliwości wykonywania dekoracji i przedmiotów użytkowych.

W przypadku grawerowania i cięcia materiału naturalnego, takiego jak drewno i sklejka, uzyskujemy ciemniejszy kolor brzegu. Można go pozostawić jako ozdobny efekt lub pozbyć się go za pomocą szlifowania.