Jak zmieniało się prawo budowlane okiem dewelopera

Jak zmieniało się prawo budowlane okiem dewelopera
Jak zmieniało się prawo budowlane okiem dewelopera

Nowelizacja prawa budowlanego doprowadziła do tego, że zostały wprowadzone nowe ograniczenia. Zmiany dotyczą realizacji procedury związane z realizacją inwestycji. Co zmieniło się w prawie budowlanym? Czego dotyczą zmiany? Czy konieczna jest obsługa prawna deweloperów? Sprawdź poniżej.

Redefinicja obiektu budowlanego

Nowelizacja obejmuje nowe zdefiniowanie obiektu budowlanego. Aktualnie jest uważany za niego budynek, budowla albo obiekt małej architektury, wraz z instalacjami, które zapewniają możliwość korzystania z obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, wzniesiony z użyciem wyrobów budowlanych. Oznacza to, że definicją obiektu budowlanego nie zostały objęte urządzenia techniczne, jak i instalacje, które nie zapewniają możliwość użytkowania obiektu.

Co jeszcze się zmieniło?

Oprócz ponownego zdefiniowania obiektu budowlanego, został rozszerzony katalog obiektów budowlanych, na których postawienie nie jest wymagane pozwolenie na budowę, Do tych obiektów należą:

• Wolnostojące, jednorodzinne budynki mieszkalne;
• Wolnostojące parterowe budynki do rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy 35m2;
• Budowa sieci elektrycznych;

Zmienił się także zakres wykonywanych robót budowlanych polegających na remoncie oraz przebudowie obiektów budowlanych.

Dlaczego deweloper powinien skorzystać z obsługa prawna deweloperów warszawa?

Wymienione zmiany w przepisach nie należą do wszystkich. Deweloper decydujący się postawienie obiektów użytkowych powinien zdecydować się na skorzystanie z obsługi prawnej projektów deweloperskich. Dzięki temu podczas wykonywania swoich usług nie naruszy przepisów prawa budowlanego.