Przycinanie drzew awokado

Przeciętne drzewo awokado rosnące na wolnym powietrzu może osiągnąć od 12 do 24 m. wysokości. To jest ogromne drzewo! Można jednak cieszyć się mniejszą wersją tego pięknego drzewa wewnątrz domu, bez większego zamieszania. Ponadto, są one przyjemne w uprawie!

Mając tylko nasiona z awokado, które zjadłeś, możesz wyhodować awokado jako roślinę domową. Uprawa awokado w domu jest dość prosta. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać instrukcje na temat kiełkowania nasion awokado.

Po tym, jak Twoje drzewa awokado będą miały dobry rozmiar, możesz się zastanawiać, jak dokładnie przycinać drzewa, aby utrzymać je w małym rozmiarze i wielkości rośliny domowej. To nie jest problem. Ze względu na konieczność przycinania utrzymanie awokado jako rośliny domowej oznacza po prostu, że nie otrzymasz żadnych owoców. Awokado jako roślina domowa zwykle nie generuje żadnych owoców, więc przycinając drzewa awokado, tak naprawdę nic nie tracisz.

Jak przycinać drzewo awokado?

Awokado jako roślina domowa nie powinno być traktowane inaczej niż te uprawiane na zewnątrz, dlatego przycinanie drzewek awokado w pomieszczeniach nie różni się niczym. Jeśli chcesz przyciąć na wysokość, przytnij najwyższą gałąź drzewa. W następnym roku, przycinaj kolejną najwyższą, i tak dalej.

Jeśli chodzi o szerokość drzewa, najpierw zacznij od najdłuższej, najbardziej niesfornej gałęzi, a następnie co roku przesuwaj się w głąb z inną gałęzią. W obu przypadkach, podczas przycinania drzew awokado, nigdy nie usuwaj więcej niż jedną trzecią gałęzi.

Kiedy przycinać drzewo awokado?

Najlepszym momentem na przycinanie drzewa awokado jest tak naprawdę każda chwila, o ile wykonuje się lekkie przycinanie. Jeśli chcesz przeprowadzić intensywne przycinanie drzewa awokado, możesz poczekać do późnej zimy lub wczesnej wiosny, czyli tuż przed aktywnym okresem wzrostu drzewa. Dzięki temu drzewo szybciej odzyska swój pełny kształt.

4 komentarze