Suche owoce na drzewie figowca

Suche owoce na drzewie figowca
Suche owoce na drzewie figowca

Uwielbiam suszone owoce, zwłaszcza suszone figi, które przed suszeniem muszą najpierw dojrzewać na drzewie, aby zwiększyć zawartość cukru. Jeśli masz problemy z wysuszonymi owocami figowca, może to wynikać z kilku rzeczy.

Drzewa figowe są wyjątkowo płytko ukorzenione i jako takie są podatne na uciążliwe warunki. Wysokie temperatury i brak wody w miesiącach letnich z pewnością będą miały wpływ na drzewo, powodując wysychanie owoców figowca na drzewach. Należy pamiętać, aby mocno ściółkować ziemię wokół rośliny, aby zatrzymywała wodę. Warto rozważyć umieszczenie pod ściółką węża nawilżającego. Innym możliwym źródłem więdnięcia fig może być męskie drzewo, które wydaje owoce, ale którego jedynym celem jest zapylenie krzyżowe żeńskiego drzewa figowego. Te figi nigdy nie dojrzewają i chociaż nie można ich dokładnie określić jako suszące się na drzewie, są rzeczywiście niejadalne. Aby rozwiązać ten problem, weź wycinek z żeńskiej figi i posadź go obok męskiej odmiany. Właściwe odżywianie jest kolejnym kluczem do zapobiegania mumifikacji owoców figowca. Jeśli twoje figi wysychają, prawdopodobnie nie dostają odpowiedniego odżywienia, które jest im potrzebne do produkcji glukozy, właściwego składnika odżywczego, który pomaga w dojrzewaniu owoców na słodkie, miękkie i soczyste figi. Podczas gdy drzewa figowe są dość tolerancyjne na swoją glebę, musi ona być dobrze zdrenowana, aby roślina dostała dużo tlenu. Należy używać dobrego nawozu naturalnego lub kompostu, zmieszać go z glebą w celu jej odżywienia, a następnie karmić drzewo figowe płynnym pokarmem, gdy owoce stwardnieją. Niektóre choroby, takie jak rdza figowa lub inne choroby tj. plamistości liści, zaraza gałązkowa mogą wpływać nie tylko na liście, ale i na owoce. Figi mogą usychać lub nie dojrzewać. Stare liście należy utylizować, aby zapobiec ponownemu zakażeniu i stosować neutralny miedziany spray do zwalczania tych chorób.

Na koniec, system korzeniowy drzew figowych jest płytki i jednocześnie skłonny do zbyt dużego rozrastania się, co będzie miało wpływ na owoce. Korzenie należy ukorzenić poprzez wyhodowanie drzewa w dużej donicy lub w ziemi otoczonej jakąś kostką brukową, aby opóźnić rozrastanie się korzeni. Ponadto, drzewo figowe powinno być uprawiane od strony południowej lub południowo-zachodniej, osłonięte przed żywiołami i wystawione na działanie jak największej ilości słońca. Suszone owoce figowca nie muszą stanowić problemu. Wystarczy przestrzegać tych prostych wskazówek, aby móc cieszyć się słodkimi, jędrnymi owocami figowca rok po roku.

3 komentarze