Gry przeglądarkowe 2021

Pod koniec tamtego roku wyłączyli Adobe flash. Oznacza to koniec gier w przeglądarce zrobionych w tej technologii. Pamiętasz te piękne czasy jak chodziłeś do szkoły, a na lekcji informatyki grałeś w elastomanie, albo barmana, który robi zabójcze drinki? Niestety wszystkie te rzeczy to już tylko wspomnienia. Oczywiście w gry przeglądarkowe dalej można grać, ale to już nie to samo. Dużo z nich zniknęło, albo przystosowało się do dzisiejszych standardów, które nie są już tak klimatyczne.

Gry flash to jednak nie wszystko

Gry przeglądarkowe to nie tylko gry stworzone w technologii flash. Swego czasu popularne były gry odpalane bezpośrednio w naszej przeglądarce. Kto nie grał w Plemiona bądź hattricka? Przez plemiona zawałem wiele nocy broniąc swojej wioski, bądź atakując innych. Często też wstawałem tylko po to żeby wybudować jakiś budynek. Najfajniej było jednak jak graliśmy klasowo z kolegami ze szkoły i zakładaliśmy własne plemie. Na przerwach nie było innego tematu niż ta gra. Hattrick to również kultowa gra. Manager piłkarski w którym mogłeś wcielić się w managera klubu i doprowadzić go na sam szczyt. Robiłeś treningi, kupowałeś piłkarzy i budowałeś infrastrukturę klubu. Gry przeglądarkowe niosą za sobą ogromną ilość wspomnień z dzieciństwa i mojej młodości.

Przyszłość gier

Dzisiejsze młode pokolenie ma inne rozrywki niż jeszcze ludzie 10 czy 15 lat temu. Wydaje mi się, że gry przeglądarkowe stają się co raz większą niszą i wyczerpały one już swój szczyt popularności. Technologia poszła do przodu, wymagania konsumentów również, przez natłok możliwości dzieci i młodzież wolą obejrzeć jakiś zabawny filmik albo siedzieć bezczynnie w mediach społecznościowych. Dla mnie i dla wielu moich rówieśników gry przeglądarkowe to kupa wspomnień miłych i ciekawych czasów. Pewnie do końca życia będziemy pamiętać wspólne sojusze czy swoje wirtualne kluby piłkarskie. Być może jeszcze kiedyś zbierzemy się dawną ekipą na wspólną grę, żeby przypomnieć sobie dawne, piękne, szkolne czasy.